دسته بندی ها:

دسته بندی ها

مدیریت-زمان

مدیریت-زمان

تعداد ویدئوها: 49

در دوره ویدیویی «مدیریت زمان» با اهمیت و مفهوم آن و همچنین راهکارهایی برای دستیابی به زمان‎بندی مؤثر در کارها آشنا می‏شویم. مدیریت زمان از بحث‎های مهم و کلیدی جهان امروز است و هر فرد در هر شغل و سمتی که باشد برای افزایش بهره وری در کارها باید با اصول آن آشنایی کاملی داشته باشد. مدیریت زمان باعث می‎گردد که فرد توانایی تشخیص ارزش امور مختلف را پیدا کند و با زمان‎بندی مناسب نسبت به انجام آنها اقدام نماید. نخستین موردی که در مدیریت زمان اهمیت دارد، دستیابی به تمرکز بوده که به سه اصل فضا، ذهن و زمان وابسته است. به عنوان نمونه شخص باید ذهن خود را از امور مختلف پاک کرده و از فضاهای بایگانی نظیر صندوق، دفترچه یادداشت، ایمیل، صندوق پیام صوتی و... برای دسته بندی و پردازش کارها کمک بگیرد. همچنین شخص در این راه می‎تواند از ابزارهای مختلفی همچون تقویم بهره ببرد که امروزه به صورت کاغذی و دیجیتالی در دسترس همگان قرار دارد. البته نباید از مهارت‎های مدیریت زمان نیز غافل شد که یکی از مهم‎ترین آنها هنر نه گفتن به خود و دیگران است. به این صورت که شخص باید توانایی انتخاب ایده و کار اصلی را از بین چندین مورد داشته باشد و همچنین نه گفتن مؤدبانه به دیگران را در صورت عدم برخورداری از زمان لازم برای انجام کار بیاموزد. در این دوره آموزشی تصمیم داریم تا شما عزیزان را با مفاهیم اساسی مدیریت زمان و راهکارهای مؤثر آن برای افزایش کارایی و عملکردتان آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

برقراری-ارتباط-با-اعتماد-به-نفس

برقراری-ارتباط-با-اعتماد-به-نفس

تعداد ویدئوها: 23

در دوره ویدیویی «برقراری ارتباط با اعتماد به نفس» با آموزش‌های Jeff Ansell نویسنده و سخنران برجسته کانادایی همراه ما باشید. داشتن اعتماد به نفس همواره یک ویژگی ارزشمند برای افراد بوده و در موقعیت‌های مختلف اجتماعی به عنوان فاکتوری تأثیرگذار در ارتباطات محسوب می‌شود. Jeff Ansell که سال‌ها در زمینه تکنیک‌های برقراری ارتباط و فنون سخنوری مطالعه، تحقیق و تدریس کرده است در دوره پیش‌روی به بیان ویژگی‌های یک سخنران خوب، نکات سخنرانی، راهکارهای کنترل اضطراب، تقویت اعتماد به نفس و بسیاری موارد دیگر می‌پردازد. او معتقد است اساس داشتن یک سخنرانی خوب و تأثیرگذار بر پایه چند فاکتور کلیدی استوار است که ارتباط چشمی، مکث کردن، آرامش، زبان بدن، باور به گفته‌های خود، تمرکز بر روی پیام‌ها و استفاده از کلمات و عبارات تأکیدی از جمله این فاکتورها به حساب می‌آیند. شما به عنوان یک سخنران با رعایت و اجرای درست و به موقع این نکات بدون شک موفق خواهید بود. داشتن اضطراب هنگام سخنرانی برای عموم، امری کاملا طبیعی است اما باید دقت داشت که این اضطراب حساب شده باشد. اضطرابی که یک سخنران حین صحبت کردن برای حضار دارد به اشکال مختلفی می‌تواند خود را نشان دهد که قورت دادن آب دهان و حرکت کردن‌های بی‌هدف و غیرارادی از این جمله‌اند. این فشار که باید هنگام صحبت کردن عالی باشید را از خود دور کنید و تمرکزتان را بر روی گفته‌هایتان قرار دهید زیرا مهم‌تر از شما، پیام‌هایی است که قصد انتقال آنها را دارید. در ادامه امیدواریم با تماشای ویدیوهای غنی و ارزشمند این دوره به سطح مطلوبی از اعتماد به نفس و اطمینان از خود دست یابید.

فرسودگی-شغلی-و-دورکاری

فرسودگی-شغلی-و-دورکاری

تعداد ویدئوها: 22

در دوره ویدیویی «فرسودگی شغلی و دور کاری» تصمیم داریم شما را با این مفاهیم و راهکارهای جلوگیری از فرسودگی شغلی بیشتر آشنا نماییم. در دنیای امروزی و با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، سیاست‎های کاری و ارزش‎های شغلی دچار تغییرات گسترده‎ای شده است. همین امر باعث شده تا بسیاری از افراد با تغییر در سبک زندگی به انجام کار زیاد روی آورند. اختصاص دادن زمان فراوانی در طول روز برای انجام امور مربوط به کار، باعث بروز فرسودگی شغلی شده که از موارد مهم و قابل تأمل در جهان می‎باشد. فرسودگی شغلی به شکلی است که به یکباره در فرد ظاهر نشده و به تدریج و با مرور زمان تأثیرات خود را در زندگی شخص نشان می‎دهد. با این حال نشانه‎های متعددی از قبیل خستگی مفرط، بی‎خوابی، حواس پرتی، انزوا، افسردگی و... وجود دارد که می‎تواند در شناسایی فرسودگی شغلی به اشخاص کمک کند و فرد با انجام اقدامات پیشگیرانه مانع از حاد شدن آن شود. از دیگر مسائل رایج در شرایط کنونی که افراد بسیاری را با خود درگیر نموده است، دورکاری می‌باشد. دورکاری به انجام امور مربوط به شغل، دور از محیط اداری و ارتباط داشتن از طریق فناوری‎هایی مانند رایانه و تلفن همراه گفته می‎شود. در دورکاری، شخص از سیاست‎ها و قوانین در محیط کار به دور بوده و با آزادی عمل بیشتری به انجام وظایف خود مشغول می‎شود. اما با این حال باید با اصول آن نظیر طریقه برنامه ریزی، نحوه صحیح ارتباط با همکاران، چگونگی استفاده از وسایل ارتباطی و... آشنایی کاملی داشت. ما در این مجموعه در تلاشیم تا شما عزیزان را با این مفاهیم آشنا کرده تا بتوانید بهترین بهره وری و کارایی را در شغل خود داشته باشید. با ما همراه شوید.

مهارت-های-سخنرانی

مهارت-های-سخنرانی

تعداد ویدئوها: 25

در دوره ویدیویی «مهارت‌های سخنرانی» با اصول سخنرانی و تکنیک‌های فن بیان آشنا خواهید شد. سخنرانی کردن همانند سایر فنون یک مهارت مهم و بسیار کاربردی بوده و اکتسابی می‌باشد. در واقع افراد با فراگرفتن مهارت‌ها و انجام تمرینات مستمر می‌توانند تبدیل به یک سخنران خبره شوند. حال در اینجا سوالی که ممکن است مطرح شود این است که چگونه و از چه طریقی می‌توان به این سطح از توانایی دست یافت؟ از آن جایی که نوع بیان و نفوذ کلام می‌تواند در ابعاد مختلف زندگی فرد تأثیرگذار باشد به همین دلیل بهتر است که هر شخص تا حدودی با فنون سخنرانی آشنایی داشته باشد. یکی از ویژگی‌های سخنران خوب، شمرده صحبت کردن است. در واقع شنونده باید قادر باشد تمامی کلمات را به وضوح بشنود و به خوبی با موضوع مورد بحث ارتباط برقرار کند. داشتن اعتماد به نفس از دیگر عواملی است که یک سخنران باید از آن برخوردار باشد. صدای شفاف و بلند، کنترل اضطراب و همچنین طرز صحیح ایستادن می‌تواند شما را به عنوان یک فرد مطمئن و قابل اعتماد به حضار نشان دهد. یک سخنران موفق باید شروع خوبی داشته باشد. یعنی اینکه در ابتدا از کلمات پرانرژی استفاده کند و توجه حضار را به سوی خود جلب نماید. همچنین برای سخنرانی خود باید طوری برنامه ریزی کند که تمامی بخش‌های آن ترتیب منطقی داشته باشند. به طوری که اطلاعات مورد بحث به ترتیب وقوع و یا براساس نیاز حضار مرتب و دسته بندی شوند. در این دوره ویدیویی بسیاری از تکنیک‌ها و مهارت‌های سخنرانی در قالب یک مجموعه آموزشی گردآوری شده است. اگر تمامی مراحل این دوره را به طور صحیح و قدم به قدم انجام دهید بدون شک به یک سخنران خوب و حرفه‌ای تبدیل خواهید شد. با ما همراه باشید.

راهکارهای-تقویت-حافظه

راهکارهای-تقویت-حافظه

تعداد ویدئوها: 27

در دوره ویدیویی «راهکارهای تقویت حافظه» با ما همراه باشید. حافظه هر انسانی از سه بخش رمزگردانی، ذخیره‌سازی و بازیابی تشکیل شده است که بسته به مدت زمان مورد نیازِ نگهداری و ذخیره سازی مطالب، به دو بخش حافظه کوتاه مدت و حافظه بلند مدت تقسیم می‌شود. عوامل مثبت و منفی متعددی بر تقویت و تضعیف حافظه نقش دارد که از این جمله می‌توان به هیجانات مثبت و منفی اشاره کرد. افراد در این شرایط نسبت به موقعیت‌های عادی بیشتر می‌اندیشند. هیجانات منفی همچون ترس، اضطراب و وحشت سبب می‌شوند توانایی فرد در بازیابی اطلاعات کاهش یابد. در سال 1956 مقاله‌ای تحت عنوان ""عدد شگفت‌انگیز هفت بعلاوه یا منهی دو"" توسط جرج آرمیتیج میلر، روانشناس صاحب نام آمریکایی یکی از پایه‌گذاران رشته روانشناسی شناختی نوین نوشته شد. طبق این مقاله میلر بیان می‌کند که حافظه کوتاه مدت یک فرد عادی توانایی ذخیره سازی هفت بعلاوه منهی دو قطعه اطلاعاتی را درون خود دارد که از این پدیده با نام قانون میلر نیز یاد می‌شود. در دوره پیش‌روی پل نواک ""Paul Nowak"" بنیانگذار و مدیر برنامه‌های مجموعه Iris Reading (خواندن سریع و تکنیک‌های حفظ کردن) اصول تقویت حافظه و نکات و تکنیک‌هایی را در این زمینه در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد. به طور کلی پنج اصل برای به خاطر سپردن اطلاعات و تقویت حافظه وجود دارد که عبارتند از تکرار، اغراق، تقسیم اطلاعات، ارتباط و تصاویر. در ادامه برای درک بهتر مطالب عنوان شده از شما علاقه‌مندان دعوت می‌کنیم با ما به تماشای ویدیوهای پیش‌روی بنشینید.